SZYBKIE LINKI:

Komunikat Komisji Ujeżdżenia i Kolegium Sędziów w sprawie HMP i HPP

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

09.03.2020

W związku z pojawiającymi się zapytaniami Komisja Ujeżdżenia oraz Kolegium Sędziów uprzejmie informuje, że do zbliżających się Halowych Mistrzostw Polski w ujeżdżeniu zawodnicy nie muszą posiadać kwalifikacji. Zgodnie z art. 6 pkt 1 Regulaminu kwalifikacje obowiązują jedynie do Otwartych Mistrzostw Polski. Jednocześnie informujemy, że zgodnie z art. 9 pkt 1 konie uczestniczące w HMP i HPP podobnie jak w MP obowiązuje przegląd weterynaryjny.

Przypominamy również, że zgodnie z regulaminem w konkursach na styl jeźdźca, kuc pod młodzikiem 8-12 lat, może startować maks. 4 razy dziennie (czworobok 20 x 40). Pod jednym zawodnikiem, w dwóch różnych konkursach lub pod dwoma zawodnikami w tym samym i/lub różnych konkursach – dotyczy to również HMP i PP Młodzików.

Ponadto Komisja Ujeżdżenia oraz Kolegium Sędziów informują, że zawodnicy do 16 roku życia w kategorii Młodzik, Junior Młodszy, Junior na kucu oraz Dzieci na wszystkich zawodach krajowych mogą startować w długich butach jeździeckich lub butach (sztybletach) ze sztylpami w kolorze czarnym lub w kolorze marynarki, a w przypadku startu w bryczesach salonowych w butach (sztybletach).