SZYBKIE LINKI:

Zwycięża Morsztyn, liderem Skrzyczyński

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

19.08.2019

Konkurs finałowy Złotej Rundy zawodów Polskiej Ligi Jeździeckiej w Drzonkowie wygrał Piotr Morsztyn na koniu Van Halen. Podobnie jak w przypadku zwycięstwa tej pary podczas IV etapu PLJ w Olszy, jako jedyni pokonali parkur podstawowy bezbłędnie i niepotrzebna była już rozgrywka. Drugie miejsce zajął Seweryn Murdzia na Qui Gigi, a trzecie – Niemiec Felix Ewald na koniu Cap Grosso. Ten ostatni nie punktuje w rankingu PLJ. Czwarte miejsce zajął Jarosław Skrzyczyński na Jerico i to on po zawodach w Zielonej Górze obejmuje prowadzenie w tabeli kategorii Złotej.

W finale rundy Srebrnej najlepszy był Skrzyczyński, który na Akkol zajął miejsce pierwsze, a na koniu For Passion – trzecie. Drugi był Dawid Skiba na La Vulkano L, który tym samym umocnił się na pozycji lidera tej kategorii. 

W konkursie finałowym rundy Brązowej zwyciężyła Karolina Godoś na Cosa Che.

W sobotnich zmaganiach w ramach Drużynowego Pucharu Polski dwie drużyny zachowały zerowe konto i o zwycięstwie zadecydowała rozgrywka. Wystartowały w niej ekipy: KJ Agro-Handel Śrem oraz Stowarzyszenia Kraju Jumping Team. Po ostatecznym barażu wygrali zawodnicy w zielonych frakach w składzie: Szymon Tęcza na Bueno L, Maria Stanisławiak na Italianie i Dawid Skiba na La Vulkano L, a po zwycięstwo w rozgrywce pojechał Mściwoj Kiecoń na klaczy Digisport Codeina. Trzecie miejsce zajął Lubuski Związek Jeździecki. Tym samym na prowadzenie w tabeli DPP wysunęła się drużyna KJ Agro-Handel Śrem. 

Wielki finał rozgrywek Polskiej Ligi Jeździeckiej odbędzie się w terminie 27-29 września na hipodromie w Olszy. 

 

Wyniki Grand Prix TUTAJ.

Najnowsze rankingi opublikowane zostaną w poniedziałek około południa.