SZYBKIE LINKI:

WKKW: Niemiec Michael Jung wygrywa „czterogwiazdkowy” konkurs w Strzegomiu

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

30.07.2019
Michael Jung na 8-letnim koniu Highlighter wygrał klasę CCI 4*-S, najwyższy rangą konkurs rozgrywany podczas zawodów Strzegom Summer Tour.
 
Zawodnik pozycję lidera objął już podczas próby ujeżdżenia i utrzymał ją do końca konkursu. Cross przejechał bez błędów na przeszkodach z 10 sekundowym przekroczeniem normy czasu, parkur zaliczył „na czysto” i z wynikiem 31,90 pkt. wygrał konkurencję. Drugą lokatę objęła jego rodaczka Hanna Knüppel na koniu Carismo 22. Udany cross i bezbłędna próba skoków przez przeszkody zapewniła zawodniczce awans z 6. pozycji po ujeżdżeniu.
Trzecia jest również reprezentantka Niemiec Sandra Auffarth dosiadająca konia Viamant du Matz.
 
Polacy tuż poza pierwszą dziesiątką. Najlepszy występ zaliczyła Małgorzata Cybulska na Chenaro 2. Para ukończyła konkurencję z 11 lokatą.
 
W zawodach Strzegom Summer Tour przez morawski hipodrom przegalopowało ok 270 koni. Podczas trzech dni jeźdźcy z 18 krajów zmierzyli się w pięciu konkursach międzynarodowych oraz pięciu krajowych o różnym stopniu trudności.
 
Podium konkursu trzech długich gwiazdek należało do reprezentantów Niemiec. Najlepszy wynik uzyskał Michael Jung na klaczy Creevagh Cooley. Druga była Pia Münker na koniu Commitment, a trzeci Dirk Schrade z Dajarą 4.
 
Klasę trzech krótkich gwiazdek wygrała Sandra Auffarth na koniu Let's Dance 73. Niemka prowadzenie w konkursie objęła już podczas ujeżdżenia, cross przejechała bez błędów na przeszkodach z przekroczeniem normy czasu, a próbę skoków zaliczyła na czysto. Na drugiej pozycji uplasował się jej rodak Felix Etzel dosiadający klaczy Stalliwa T, trzecią lokatę objęła para ze Szwecji, Louise Romeike i Waikiki 207. Reprezentant Polski Mariusz Kleniukna Huzarze zakończył konkurencję na 15. pozycji.
 
Najlepszy występ w konkursie dwóch krótkich gwiazdek zaliczył Niemiec Andreas Dibowski na konu Quizzle. Kolejne dwa miejsca zajęła reprezentantka Holandii Merel Blom- drugie na koniu Crossborder Radar Love, trzecie na Vesuve d'Aveyron. Polka Roksana Fortuniak na klaczy Gea S po bezbłędnym przejeździe parkuru ukończyła konkurs na 6. pozycji.
 
Na najwyższym miejscu na podium w konkursie CCI1*-Intro stanęła Szwedka Louise Romeike na klaczy Climbim 4.
 
W konkursach krajowych klasę dwóch gwiazdek wygrała Szwedka Disa Ottosson na koniu Elliot, w jednej gwiazdce najlepszy wynik uzyskał Niemiec Ben Leuwer na A Cut Above.
 
W klasie L zwyciężyła Czeszka Nikola Ecerova na Arleen, a w klasyfikacji poniżej 18 lat najlepsza była Polka Justyna Kociankowska na klaczy Primavera. Najłatwiejszy konkurs, klasę LL wygrała Niemka Lisa-Marie Fischer na Goldmarie.
 
 
 
Fot: Mariusz Chmieliński
 
Na zdjęciu Michael Jung i Highlighter
 
 
 
 
WKKW: Światowe gwiazdy jeździectwa od piątku w Morawie
 
Ponad 270 koni, osiem konkursów, wybitne sportowe nazwiska – startuje Strzegom Summer Tour, międzynarodowe zawody w WKKW.
 
Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego nazwany jest także jeździeckim triatlonem. To jedna z najtrudniejszych dyscyplin konnych podczas której para koń-jeździec musi zaliczyć trzy próby: ujeżdżenie, cross i skoki przez przeszkody. Przez trzy dni jeździeckie pary z 18 krajów zmierzą się w czterech konkursach międzynarodowych oraz czterech krajowych o różnym stopniu trudności.
 
Na listach startowych znalazły się wybitne nazwiska ze światowej czołówki wkkw-istów, m.in. weterana strzegomskich zawodów, Niemca Michaela Junga – multimedalisty, aktualnego i podwójnego mistrza olimpijskiego oraz pierwszego zawodnika, który posiadał jednocześnie tytuł mistrza Europy, mistrza świata i mistrza olimpijskiego, jego rodaków: Sandry Auffarth, brązowej medalistki olimpijskiej i mistrzyni świata oraz Dirka Schrade i Andreasa Dibowskiego,mistrzów olimpijskich w klasyfikacji drużynowej.
 
Wśród polskich reprezentantów zobaczymy m.in. Jana Kamińskiego, Mateusza Kiempę i Mariusza Kleniuka.
 
Zawody rozpoczną się już w piątek. W ciągu pierwszego i drugiego dnia zawodnicy zaprezentują się w próbie ujeżdżenia. Cross, czyli bieg z przeszkodami w pełnym galopie, najbardziej spektakularna próba zostanie rozegrany w sobotę i w niedzielę. Ostateczna rozgrywka i wyłonienie zwycięzców nastąpią w niedzielę podczas konkursów skoków przez przeszkody i crossu.
 
Wstęp na zawody jest bezpłatny.
 
Fot. Mariusz Chmieliński
 
 
 
 

----------------------------------------------