SZYBKIE LINKI:

Zakończył się VI etap rozgrywek Polskiej Ligi Jeździeckiej, tym razem rozgrywany w ośrodku JKS u Robsonów w Dąbrówce Małej.

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

26.07.2019

Zakończył się VI etap rozgrywek Polskiej Ligi Jeździeckiej, tym razem rozgrywany w ośrodku JKS u Robsonów w Dąbrówce Małej. 

W konkursie Grand Prix zwyciężył Grzegorz Kubiak dosiadający konia Szuler. Drugi był Krzysztof Retka na Ninto Chico. Tylko tych dwóch zawodników startowało w rozgrywce. Trzecie miejsce zajął Mściwoj Kiecoń na Giraldo L, który tym wynikiem umocnił się na pozycji lidera w kategorii Złotej. 

Wyniki Grand Prix TUTAJ.

Finałowy konkurs Rundy Srebrnej wygrał prowadzący w tej kategorii Dawid Skiba na koniu La Vulkano L. Drugi był Piotr Szmytkowski na Tigrinie, a trzecie miejsce zajął Patryk Mordaka na koniu Chiantos (ten dzięki temu awansowal na drugą pozycję w rankingu).

Rozgrywki w Dąbrówce Małej przyniosły zmianę na pozycji lidera w kategorii Brązowej – na prowadzeniu jest obecnie Szymon Tęcza, który w dzisiejszym finale na koniu Bueno L zajął miejsce szóste. Wygrał Antoni Strzałkowski na Leon Q.

W sobotnim konkursie Drużynowego Pucharu Polski w rozgrywce o wygraną walczyły zespoły Warszawsko-Mazowieckiego Związku Jeździeckiego oraz klubu Agro-Handel Śrem. Zwycięstwo po raz pierwszy w tym sezonie rozgrywek odniosła drużyna WMZJ. Startowali w składzie: Aleksandra Zaręba i Fargita, Krzysztof Retka i Mister Stakkato S oraz Jakub Kubiak i Quilbet, a po zwycięstwo w rozgrywce pojechał Grzegorz Kubiak na Heras Van’t Verahof.

W rankingu DPP KJ Agro-Handel Śrem zrównał się punktami z prowadzącym dotychczas KJ Trachy Sośnicowice.

Kolejny, ostatni już etap kwalifikacyjny Polskiej Ligi Jeździeckiej odbędzie się w terminie 16-18 sierpnia w Zielonej Górze. Potem przed zawodnikami już tylko finał, który zaplanowano na ostatni weekend września w Olszy. 

Rankingi PLJ TUTAJ.

 

 

Szósty etap rozgrywek Polskiej Ligi Jeździeckiej odbędzie się już w ten weekend w Dąbrówce Małej.

Do zawodów Ogólnopolskich i towarzyszących im ZR w ośrodku JKS u Robsonów zgłoszonych zostało 184 zawodników na 327 koniach. Nie zabraknie aktualnego lidera PLJ w kategorii Złotej – Mściwoja Kieconia, a także prowadzących w kategoriach: Srebrnej – Dawida Skiby, i Brązowej – Anny Białas. 

Na czele tabeli Drużynowego Pucharu Polski znajduje się KJ Trachy Sośnicowice. Ta drużyna w Dąbrowce nie wystartuje. Przed szansą na objęcie powadzenia staje więc wicelider - KJ Agro-Handel Śrem, który jest w doskonałej formie, co pokazuje ostatnie zwycięstwo w Białym Lesie. Różnice punktowe między dwoma klubami są niewielkie.

Finałowe konkursy zawodów, zaliczane do PLJ w kategoriach Brązowej, Srebrnej i Złotej (Grand Prix) odbędą się w niedzielę. Drużynowy Puchar Polski zaplanowany jest na sobotę. Te konkursy będzie można oglądać na żywo w PLJ TV.

 

Więcej na temat rozgrywek: wyniki, rankingi, program, transmisje TV na www.plj.pzj.pl