SZYBKIE LINKI:

Mistrz Polski wygrał w Białym Lesie Grand Prix oraz finały rund. Zawody Z PLJ w Białym Lesie zakończyły się pełnym sukcesem sportowym i organizacyjnym.

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

17.07.2019

 W konkursie Grand Prix o nagrodę firmy Equisystem System parkur podstawowy na zero pokonało sześć z 21 startujących par. Zero w rozgrywce powtórzyły tylko trzy z nich. Klasą samą w sobie był Jarosław Skrzyczyński, który pierwsze miejsce zajął na Suedwinds Amandzie, a drugie na Just Riding California BS.

 

Oba konie są u mnie od zaledwie kilkunastu dni, ale jak widać czują się bardzo dobrze i jest w nich duży potencjał. Amandę za dwa tygodnie chce spróbować w trudniejszych zmaganiach podczas CSI4* w Samorinie. Myślę, że w moim kalendarzu startów międzynarodowych znajdę czas na dokończenie rywalizacji i powalczenie o zwycięstwo w Polskiej Lidze Jeździeckiego” – powiedział Jarosław Skrzyczyński, który w tabeli PLJ w kategorii złotej awansował na miejsce drugie. Liderem pozostaje jego kolega klubowy z Agro Handlu Mściwoj Kiecoń, który dzisiaj na Giraldo L był piąty. Trzecie miejsce w Grand Prix w Białym Lesie zajął Piotr Morsztyn na Van Halenie.

Wyniki Grand Prix TUTAJ

Jarosław Skrzyczyński triumfował też w dwóch pozostałych finałach. W finale Rundy Srebrnej na sześcioletnim Inturido, dla którego był to pierwszy taki sukces. Natomiast w Rundzie Brązowej zawodnik wygrał na koniu For Passion. Liderami PLJ w tych dwóch kategoriach pozostali: Anna Białas (Brązowa) i Dawid Skiba (Srebrna).

Wszyscy organizatorzy w tym sezonie stają na wysokości zadania i wszystkie imprezy odbywają się na wysokim poziomie organizacyjnym. Jeśli miałbym uszeregować dotychczasowych pięć etapów, to ten byłby najlepszy. Dziękuję wszystkim organizatorom, a dzisiaj Państwu Paulinie i Grzegorzowi Przybylskim ze Stajni Biały Las” - powiedział przewodniczący komitetu organizacyjnego PLJ Pan Jan Ludwiczak z KJ Agro Handel Śrem.

Kolejny szósty etap rozgrywek odbędzie się już w najbliższy weekend JKS U Robsonów w Dąbrówce Małej koło Olsztyna.

Rankingi PLJ TUTAJ

Fot. Krzysztof Antoniak

 

 

 

DPP dla Agrohandlu.

 

Tak jak się można było spodziewać, w sobotę w piątym etapie Drużynowego Pucharu Polski na ZO w Białym Lesie bezpośrednią walkę stoczyły dwa najwyżej klasyfikowane w tabeli DPP kluby. 

Dziś wygrał KJ Agro Handel Śrem w składzie: Szymon Tęcza na koniu Westfalia L (0 pkt), Wiktor Szała na Che Gueveara L (4 punkty), Dawid Skiba na La Vulkano L (8 pkt - ten wynik się nie liczył) i Mściwoj Kiecoń (0 pkt). Ich końcowy rezultat to cztery punkty karne. Mimo zajęcia dzisiaj drugiego miejsca, prowadzenie w tabeli DPP utrzymał KJ Trachy Gliwice. Agro Handel zmniejszył swoją stratę i traci do nich teraz tylko 2 punkty. Trzecie miejsce zajęła dzisiaj ekipa stowarzyszenia Kraju Jumping Team. 

 

Plan konkursów finałowych zaliczanych do PLJ w niedziele przedstawia się następująco:

11:15 - Runda Brązowa

14:15 - Grand Prix Runda Złota

16:00 - Runda Srebrna

Relację telewizyjną z tych konkursów będzie można obejrzeć na www.plj.pzj.pl

 

Fot. Krzysztof Antoniak

 

 

 

 

 

Po miesiącu przerwy piąty etap w Białym Lesie wznowi rozgrywki Polskiej Ligi Jeździeckiej 2019. 

 

Do zawodów w ośrodku Stajnia Przybylscy w Wierzbnej koło Świdnicy zgłoszonych zostało 111 zawodników i 217 koni. Na listach startowych jest wiele jeździeckich gwiazd, z mistrzem Polski Jarosławem Skrzyczyńskim na czele. Nie zabraknie lidera PLJ w kategorii Złotej, Mściwoja Kieconia, zeszłorocznego zwycięzcy Dawida Skiby oraz triumfatora ostatniego etapu w Olszy – Piotra Morsztyna. Finałowe konkursy zawodów, zaliczane do PLJ w kategoriach Brązowej, Srebrnej i Złotej (Grand Prix) odbędą się w niedzielę. Będzie można je obejrzeć w PLJ TV. 

Równie ciekawie zapowiada się rywalizacja w Drużynowym Pucharze Polski, którego piąty etap zaplanowany jest na sobotę. W tabeli na czele jest KJ Trachy Sośnicowice, który wygrał ostatnią kwalifikację w Olszy. Tam pokonał gospodarzy, zeszłorocznych triumfatorów, a obecnych wiceliderów – zawodników KJ Agro-Handel Śrem. Teraz na pewno będą oni żądni rewanżu. Prezes Jan Ludwiczak z KJ Agro-Handel zapowiada, że wystawi bardzo mocny skład i nie wyklucza, że przeciwko młodym amazonkom z Trach wystąpi nawet Jarosław Skrzyczyński. 

 

Więcej na temat rozgrywek: wyniki, rankingi, program, transmisje TV na www.plj.pzj.pl