SZYBKIE LINKI:

Teraz Biały Las

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

29.06.2019

Cieszące się dużą popularnością rozgrywki Polskiej Ligi Jeździeckiej w lipcu zagoszczą w nowym, atrakcyjnym miejscu.

Jak do tej pory, po czterech etapach PLJ 2019, w tabelach trzech kategorii sklasyfikowanych jest 300 zawodników.

W Drużynowym Pucharze Polski wzięło udział 15 ekip.

Na czele tabeli najważniejszej kategorii złotej stoi dwukrotny mistrz Polski - Mściwoj Kiecoń, a w rywalizacji zespołowej prym wiodą młode amazonki KJ Trachy Sośnicowice.

Kolejny, V etap sezonu odbędzie się w dniach 19 – 21 lipca i zapowiada się on bardzo ciekawie. Przygotowania do zawodów w Stajni Przybylscy Biały Las idą pełną parą, bo ośrodek, który co prawda ma już sporo doświadczenia w organizacji zawodów jeździeckich, imprezę w skokach przez przeszkody tak wysokiej rangi gościć będzie po raz pierwszy.

Zawodnicy i ich konie mogą spodziewać się tu doskonałych warunków: duża arena konkursowa i dwie rozprężalnie wyposażone w system „Ebbe und Flut”, utwardzony teren pod stajnie polowe i położone bezpośrednio przy hipodromie dobra restauracja i hotel.

Program imprezy zbliżony jest do wszystkich pozostałych etapów PLJ. W ciągu trzech dni odbędzie się 10 konkursów, a najważniejsze z nich to sobotni Drużynowych Puchar Polski oraz niedzielne, zaliczane do PLJ, finały rund, których zwieńczeniem będzie Grand Prix z pulą nagród 17 000 PLN. Mniej doświadczone pary mogą wystartować w dodatkowych konkursach regionalnych klas L i P.

Stajnia Biały Las położona jest w miejscowości Wierzbna w powiecie świdnickim, zaledwie 22 km od autostrady A4.