SZYBKIE LINKI:

Niemcy wygrywają Puchar Narodów w Strzegomiu, Polacy z piątą lokatą

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

29.06.2019

 

Reprezentanci Niemiec zdeklasowała rywali w rozegranej w Strzegomiu trzeciej rundzie Pucharu Narodów w WKKW wygrywając konkurencję zarówno w klasyfikacji drużynowej, jak i indywidualnej. Na drugim miejscu są Brytyjczycy, na trzecim Holendrzy.

 

Niemiecki team prowadzenie objął już po ujeżdżeniu i utrzymał je do końca rywalizacji. Najlepszy wynik w drużynie i zwycięstwo w klasyfikacji indywidulnej wywalczył Michael Jung na 11-letnim fischerChipmunk FRH. Druga lokata po ujeżdżeniu, a następnie czysty cross z niewielkim spóźnieniem i bezbłędny parkur zagwarantowały mu pierwsze miejsce na podium. - Jestem bardzo zadowolony z mojego przejazdu. fisherChipmunk to świetny koń.

Pogoda nie sprzyjała, ale na parkurze był skoncentrowany i świetny do jazdy, jak zwykle.

 

Na drugie, z trzeciego miejsca po crossie awansował Brytyjczyk Ben Hobday na Shadow Man

 

Trzecią lokatę objął zawodnik z Niemiec Andreas Dibowski na klaczy FRH Corrida. Lidera konkursu po ujeżdżeniu, Tima Lipsa dosiadającego konia Bayro, 6 sekundowe spóźnienie na crossie kosztowało utratę pierwszej pozycji, a jedna zrzutka na parkurze pozbawiła go miejsca na podium. Holender ostatecznie zakończył rywalizację na czwartym miejscu.  

 

Polacy po niezbyt udanych występach podczas ujeżdżenia, po crossie awansowali z ósmej na piątą pozycję i utrzymali ją do końca rozgrywki. Najlepszy wynik w drużynie uzyskał Jan Kamiński na Seniorze, koniu polskiej hodowli. Zawodnik zaliczył trzy zrzutki na parkurze i z 22. miejsca po crossie ukończył konkurs z 25. lokatą w stawce 55 zawodników w klasyfikacji indywidualnej.

 

W konkursie rywalizowało osiem reprezentacji narodowych. Dla wielu z nich stawka była bardzo wysoka. Uzyskanie dobrej lokaty w klasyfikacji całego cyklu pucharowego, to szansa na awans do Igrzysk Olimpijskich w Tokio dla ekip, które nie mają jeszcze kwalifikacji.

 

Niedzielna konkurencja skoków przez przeszkody wyłoniła także zwycięzców konkursów w długim formacie. W CCI4*-L, najtrudniejszej rywalizacji rozgrywanej na hipodromie w Morawie, podczas której zawodnicy walczyli o kwalifikacje na sierpniowe Mistrzostwa Europy w Luhmühlen oraz przyszłoroczne Igrzyska w Tokio, wygrał Yoshiaki Oiwa dosiadający konia Bart L JRA. Japończyk po czysto przejechanym crossie awansował z drugiego miejsca po ujeżdżeniu na pozycję lidera, i nawet niewielkie przekroczenie normy czasu na parkurze nie pozbawiło go najwyższego miejsca na podium. – Mój koń, mimo że jest zmęczony pogodą, skakał dziś bardzo dobrze. Parkur skończyliśmy tylko z  punktami karnymi za czas. Jestem z niego bardzo zadowolony. 

 

Drugą i trzecią lokatę objęły reprezentantki Szwecji, kolejno Jonna Britse na klaczy Quattrino oraz Ebba Adnervik na koniu Chippieh.

 

W „trzech długich gwiazdkach” najlepsza była zawodniczka ze Szwajcarii Brigitte Peterhans na Grecvol de Lully, a konkurs „dwóch długich gwiazdek” wygrała Karin Donckers z Belgii na koniu Ludique du Cœur des Collines.

 

W niedzielę rozegrano także próby terenowe konkursów w krótkim formacie i w konkursach krajowych.

 

Oto zwycięzcy konkursów międzynarodowych w „krótkich gwiazdkach” i klasie Intro:  

 

CCI3*-S: Michael Jung i Wild Wave, Niemcy

 

CCI2*-S: Dirk Schrade i Dajara 4, Niemcy

 

CCI1* Intro: Clemens Croy i Sarah Bernhardt K, Austria

 

 

Zwycięzcy klas krajowych:

 

CNC2*: Mariusz Kleniuk i Soplica, Polska

 

CNC1*: Lisa Hopster i Rousseaus Mademoiselle, Niemcy

 

CNC L: Weronika Król i Greenline, Polska

 

CNC LL: Milena Pelc i Enjoy, Polska

 

Podczas czterech dni zawodów LOTTO Strzegom Horse Trials rozegrano łącznie 12 międzynarodowych i krajowych i konkursów, w których startowało ponad 400 koni w barwach 22 krajów.

 

Puchar Narodów klasyfikacja:

 

  1. Niemcy - 90,40 pkt
  2. Wielka Brytania - 122,50 pkt
  3. Holandia - 146,70 pkt

….

 

  1. Polska - 195,10 pkt

 

 

Wyniki on-line: http://results.strzegomhorsetrials.pl

Zdjęcia do pobrania: https://drive.google.com/open?id=1nCFVRA-val1jSgdGKfzXCq6BaYBhXG-U

Autor zdjęć: Leszek Wójcik/LOTTO Strzegom Horse Trials

 

 

 

 

Niemcy liderami Pucharu Narodów, Polacy na piątym miejscu

 

Reprezentacja Niemiec po wymagającym czterogwiazdkowym crossie utrzymała prowadzenie w Pucharze Narodów w WKKW, który jest rozgrywany na hipodromie w Morawie. Na drugie miejsce awansowali Brytyjczycy, a trzecie objęli Holendrzy.

 

W klasyfikacji indywidualnej pucharu nowym liderem jest Michael Jung na fischerChipmunk FRH. - fisherChipmunk jest świetnym koniem, to wspaniałe uczucie go dosiadać. W dzisiejszej próbie terenowej był pełen energii. Staram się go nie forsować, ciągle pracujemy nad porozumieniem, aby móc stworzyć zgrany team. Jestem z niego bardzo zadowolony, skakał dziś fantastycznie.

 

O przetasowaniu na czołowych pozycjach zadecydowały punkty karne za przekroczenie normy czasu. Prowadzący w konkursie reprezentant Holandii Tim Lips na Bayro przejechał cross zaledwie 6 sekund wolniej od Michaela Junga, i to wystarczyło, aby stracić prowadzenie zdobyte po ujeżdżeniu i spaść na drugą lokatę. Na trzeciej pozycji jest Brytyjczyk Ben Hobday na Shadow Man, który awansował z czwartego miejsca.

 

Polski team po crossie przesunął się w tabeli pucharowej z ósmej na piątą pozycję. Najlepszy wynik należy do Jana Kamińskiego, który na Seniorze, koniu polskiej hodowli, przejechał cross bez błędów na przeszkodach, za to punktami karnymi za spóźnienie, co w klasyfikacji indywidualnej uplasowało go na 21 pozycji. - Cross był bardzo wymagający, od samego początku były bardzo trudne technicznie kombinacje. Tak jak się spodziewaliśmy, trzeba było włożyć w nie bardzo dużo pracy. Mój dzisiejszy przejazd na pewno nie był idealny, bo miałem parę takich niebezpiecznych momentów. I to doświadczenie, które mam z Seniorem, zaprocentowało. Senior wkładał w każdy skok swoje serce. Jednak nie jestem do końca zadowolony, na niektórych kombinacjach wkradły się błędy techniczne.

 

Sobotnia próba terenowa sporo zmieniła w klasyfikacji CCI4*-L, najtrudniejszego konkursu rozgrywanego w Strzegomiu. Po bezbłędnym przejeździe crossu nowym liderem jest Japończyk Yoshiaki Oiwa na 13-letnim wałachu Bart L JRA. - Dzisiejszy cross był mocno techniczny. Dużo miejsca na galop między przeszkodami, więc jeżeli ktoś ma szybkiego konia, to łatwo było uzyskać dobry czas. Bart L JRA ma obszerny galop, ale niezbyt w typie konia

gorącokrwistego, dlatego musiałem mocno jechać na nim w przód, ale myślę,  że ostatecznie skakał dobrze, jestem z niego bardzo zadowolony.

 

Na drugą lokatę awansował Niemiec Christoph Wahler na Ignatz 22, trzeci jest Szwajcar Felix Vogg na Archie Rocks. Lider konkursu po ujeżdżeniu, Niemiec Dirk Schrade na Catelan, po przekroczeniu normy czasu na crossie spadł na 9. pozycję. Reprezentant Polski Jacek Jeruzal na klaczy La Croete ukończył próbę terenową na 16. miejscu w stawce 23 zawodników.

 

W „trzech długich gwiazdkach” nową liderką jest Szwajcarka Brigitte Peterhans na Grecvol de Lully, a na prowadzenie w konkursie „dwóch długich gwiazdek” z drugiego miejsca po ujeżdżeniu awansowała zawodniczka ze Szwecji Katrin Norling na koniu Hulliebullie.

 

Dziś zakończono konkurs w kategorii kucy- CCIP2*-L. Całą konkurencję wygrała reprezentantka Włoch Camilla Luciani na klaczy Morelands Affair.

 

W sobotę rozegrano także próby skokowe w konkursach w „krótkim formacie” i klasach krajowych. W konkursach prowadzą:

 

CCI3*-S: Niemiec Michael Jung na klaczy Creevagh Cooley

 

CCI2*-S: Niemiec Dirk Schrade na koniu Dajara 4

 

CCI1* Intro: Szwajcar Felix Vogg na klaczy Viscina K.

 

CNC2*: Wiktoria Spisak i Strona II

 

CNC L: Weronika Król i Greenline

 

CNC LL: Daria Kobiernik i Polagris

 

W niedzielę odbędą się kolejne konkursy skoków przez przeszkody i próby terenowe, które wyłonią zwycięzców.

 

Wyniki on-line: http://results.strzegomhorsetrials.pl

Zdjęcia do pobrania: https://drive.google.com/open?id=1nCFVRA-val1jSgdGKfzXCq6BaYBhXG-U

Autor zdjęć: Leszek Wójcik/LOTTO Strzegom Horse Trials

 

 

 

 

Niemcy prowadzą w Pucharze Narodów podczas zawodów Lotto Strzegom Horse Trials

 

Reprezentacja Niemiec uzyskała najlepszy rezultat w zakończonej w piątek w próbie ujeżdżenia, w prestiżowym konkursie Pucharu Narodów w WKKW. Drugą pozycję zajmują Holendrzy, a trzecią Szwedzi. W konkursie rywalizuje osiem drużyn.

 

W klasyfikacji indywidualnej prowadzi Holender Tim Lips na koniu Bayro. - Miałem bardzo dobre odczucia. Na paru ostatnich zawodach, w których startowałem Bayro zawsze był świetny w ujeżdżeniu. Czułem się pewnie wjeżdżając na arenę. Bayro ponownie pokazał jak dobrym jest koniem - podsumowałswój występ Tim Lips. - Jutrzejszy cross jest wymagający i z wieloma kombinacjami. Musimy zachować pełne skupienie aż do ostatniej przeszkody.

 

Na drugiej pozycji jest Niemiec Michael Jung na fischerChipmunk FRH, ze stratą zaledwie 0,2 pkt. karnego w stosunku do lidera. Trzecie miejsce zajmuje jego rodak Andreas Dibowski na klaczy FRH Corrida.

 

Polacy uplasowali się na ósmym miejscu. Najlepszy rezultat w polskiej ekipie i 15. miejsce w stawce 55 startujących zawodników uzyskał Mateusz Kiempa na wałachu Lassban Radovix. Tuż za nim ze stratą 0,10 pkt. jest Jan Kamiński na Seniorze. - Jestem bardzo zadowolony, większość przejazdu przebiegała tak, jak to zaplanowałem. Niestety lotne zmiany nogi nie są mocną stroną tego konia, on zawsze bardzo się na nie „gotuje” i od razu chce wyskakiwać w powietrze. Jedną zmianę udało mi się troszeczkę spowolnić, w drugiej niestety wyskoczył, co spotkało się z dużą rozbieżnością w ocenach od sędziów – podsumował Kamiński

 

W piątek zakończyły się wszystkie próby ujeżdżenia, a pozycje liderów zdominowali Niemcy. W „dwóch długich gwiazdkach” prowadzi Beeke Jankowski na Eddie Weld. W konkursach w krótkim formacie, w „dwóch gwiazdkach” najlepszy wynik uzyskał Dirk Schrade na klaczy Dajara 4, a w trzech gwiazdkach – para Michael Jung i Creevagh Cooley.

 

Równolegle na czworobokach rywalizowali zawodnicy startujący w konkursach krajowych. W klasie 2* pierwszą lokatę objęła Daria Kobiernik na koniu Chodów, zawodniczka prowadzi również w klasie 1* na Tangerze oraz w LL na Polagris. W klasie L najlepszy wynik uzyskała Weronika Król na Greenline.

 

W konkursie CCIP2*-L w kategorii kucy młodzi zawodnicy zmierzyli się na crossie. Najlepszy wynik należy do Włoszki Camilli Luciani na Morelands Affair.

 

Ujeżdżenie, pierwszy test jeździeckiego triatlonu to dopiero przedsmak emocji jakie czekają na kibiców podczas crossu. W sobotę i w niedzielę po raz pierwszy jeźdźcy będą rywalizowali aż na 10 trasach o łącznej długości ponad 37 kilometrów, a najdłuższa z nich mierzy 5700 metrów. Stanie na nich ponad 200 przeszkód o maksymalnej wysokości 120 cm.

 

Wyniki on-line: http://results.strzegomhorsetrials.pl

Zdjęcia do pobrania: https://drive.google.com/open?id=1nCFVRA-val1jSgdGKfzXCq6BaYBhXG-U

 

Autor zdjęć: Leszek Wójcik/LOTTO Strzegom Horse Trials

 

 

 

Dirk Schrade liderem czterogwiazdkowego konkursu LOTTO Strzegom Horse Trials

 

Konkursami ujeżdżenia, pierwszym testem jeździeckiego triatlonu, rozpoczęły się zawody w dyscyplinie Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego - LOTTO Strzegom Horse Trials.

 

W najtrudniejszej klasie CCI4*-L prowadzi Niemiec Dirk Schrade na koniu Catelan. - Jestem bardzo zadowolony. Catelan zaliczył udany występ podczas próby ujeżdżenia. Był skupiony i słuchał moich poleceń. Przejazd odbył się w zasadzie bez błędów, Catalan miał dobre ruchy i otrzymaliśmy satysfakcjonujące noty. Cieszę się, że prowadzi w konkursie i mam nadzieję, że tak pozostanie do niedzieli. 

 

Drugi jest Japończyk Yoshiaki Oiwa na Bart L JRA. Na trzeciej pozycji uplasowała się zawodniczka z Holandii Aliene Ruyter na koniu Bomba. Start w CCI4*-L daje zawodnikom możliwość uzyskania kwalifikacji na sierpniowe Mistrzostwa Europy w Luhmühlen oraz przyszłoroczne Igrzyska w Tokio. Najwyżej sklasyfikowanym polskim reprezentantem jest Jacek Jeruzal na klaczy La Croete, para zajmuje 16. pozycję.

 

W Pucharze Narodów po pierwszej części konkursu ujeżdżenia prowadzą Szwedzi. W klasyfikacji indywidualnej pierwszą lokatę obejmują ex aequo Szwedka Anna Nilsson na Candy Girl oraz Holenderka Janneke Boonzaaijer na ACSI Champ de Tailleur. Polak, Mateusz Kiempa na Lassban Radovix jest piąty. – Swój przejazd oceniam dobrze, przytrafiło się kilka błędów, ale ogólnie Lassban Radovix spisał się dobrze mimo wietrznej pogody. Jest to bardzo odważny koń i warunki atmosferyczne nie są dla niego problemem. 

 

W klasie „trzech długich gwiazdek” pozycję liderki objęła Niemka Hanna Knüppel na koniu Calesco 3. W rywalizacji w „jednej gwiazdce Intro” najlepszy wynik uzyskała reprezentantka Polski Aleksa Karlińska na klaczy Symfonia M, a w konkursie kucy CCIP2*-L po ujeżdżeniu prowadzi Sophia Rössel z Niemiec na wałachu Camillo WE.

 

W piątek rozegrane zostaną kolejne próby ujeżdżenia oraz cross kucy, a w sobotę i w niedzielę zobaczymy zmagania zawodników podczas próby terenowej i konkursie skoków przez przeszkody. W zawodach startuje ponad 400 koni w barwach 22 krajów z całego świata w 12 konkursach krajowych i międzynarodowych.

 

Wyniki on-line: http://results.strzegomhorsetrials.pl

 

Zdjęcia do pobrania: https://drive.google.com/open?id=1nCFVRA-val1jSgdGKfzXCq6BaYBhXG-U

 

Autor zdjęć: Leszek Wójcik/LOTTO Strzegom Horse Trials

 

LOTTO Strzegom Horse Trials: jeździecki triatlon startuje w Morawie

 

Ponad 400 koni na starcie, 10 tras crossu, wybitni jeźdźcy z czołówki rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej oraz emocjonująca walka o Puchar Narodów - zawody LOTTO Strzegom Horse Trials już od czwartku na hipodromie w Morawie.

Przez cztery dni jeździeckie pary z 22 krajów zmierzą się w 12 konkursach różnym stopniu trudności – w tym w konkursie Pucharu Narodów, najwyższej rangą rywalizacji w WKKW w Polsce.

Cykl pucharowy ruszył w maju w Wielkiej Brytanii, w Strzegomiu rozstrzygnie się trzecia runda z serii.

W klasyfikacji generalnej prowadzą Szwedzi.

Do udziału w zawodach zgłoszono rekordową liczbę ponad 400 koni. - Rekordowo zapowiada się także rywalizacja na crossie– mówi Marcin Konarski, przewodniczący komitetu organizacyjnego. - Próba terenowa będzie rozgrywania podczas trzech dni. Po raz pierwszy jeźdźcy będą rywalizowali aż na10 trasach o łącznej długości ponad 37 kilometrów, a najdłuższa z nich mierzy 5700 metrów. Stanie na nich ponad 200 przeszkód o maksymalnej wysokości 120 cm.

W strzegomskim turnieju weźmie udział wielu wybitnych sportowców, w tym siedmiu zawodników z pierwszej 50-tki aktualnego rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, m.in. multimedalista Michael Jung z Niemiec, aktualny i dwukrotny mistrz olimpijski, czy Australijczyk Andrew Hoy – srebrny medalista olimpijski i trzykrotny mistrz olimpijski w klasyfikacji drużynowej. Na starcie nie zabraknie najlepszych polskich WKKW-istów, m.in. aktualnego mistrza Polski Pawła Spisaka oraz niedawnych zdobywców kwalifikacji olimpijskich i członków kadry.

W czwartek i piątek zawodnicy rozpoczną rywalizację w ujeżdżeniu. Cross, czyli bieg z przeszkodami w pełnym galopie, najbardziej spektakularna próba zostanie rozegrany w piątek, sobotę i w niedzielę. Ostateczna rozgrywka i wyłonienie zwycięzców nastąpią w niedzielę podczas konkursów skoków przez przeszkody i crossu.

Poza programem sportowym na widzów czekają efektowne pokazy jeździeckie: występy akrobatyczne grupy Andrzeja Woźniaka, pokazy podkuwaczy koni w wykonaniu grupy „Farriers of Małopolska”, a także strefa wystawców „Polska smakuje” oraz LGD „Szlakiem granitu”, gdzie będzie można degustować i zakupić najwyższej jakości produkty polskich producentów.

W czwartek wstęp na zawody jest bezpłatny, w piątek kosztuje 10 zł, w sobotę i niedzielę -15 zł, karnet na wszystkie dni zawodów – 30 zł.

Fot.: Leszek Wójcik