SZYBKIE LINKI:

PLJ - Michałowice

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

19.05.2019

Mimo tylko dwóch zerowych przejazdów, konkurs Grand Prix trzeciego etapu Polskiej Ligi Jeździeckiej w Michałowicach dostarczył niezwykłych emocji. Parkur podstawowy, na który składało się szesnaście skoków (trzynaście przeszkód, w tym trzy podwójne kombinacje) bez zrzutek pokonały cztery pary. Jednak Mateusz Tyszko na Zirocco Air i Grzegorz Nowak na Corrida, półsekundowe przekroczenie normy czasu przypłacili 1 punktem karnym i musieli zadowolić się trzecim i czwartym miejscem. Po szybkim przebiegu i ryzykownym galopie na finiszu, Anna Szary-Ziębicka zrzuciła ostatnią przeszkodę. Mimo jej błędu druga, Monika Grundkowska na Dhaha jechała również dynamicznie i też zrzuciła ostatnią przeszkodę. Jednak czas lepszy o 0,28 sekundy dał jej zwycięstwo. W Rundzie Srebrnej najlepszy okazał się Jarosław Koziarowski na Chenet, drugie miejsce zajął Sławomir Uchwat na Q7, a trzecie Nina Milczarek na Cyandra, która została liderką tej kategorii. W Rundzie Brązowej triumfował Jakub Kubiak na Great Pleasure II. Przez trzy dni, w zawodach w Michałowicach wzięło udział 156 zawodników na 252 koniach, którzy wyjeżdżali na parkur w sumie 1000 razy. Kolejne zawody w cyklu PLJ odbędą się w dniach od 14 do 16 czerwca w Olszy.

Fot. Anna Pawlak/ŚwiatKoni.pl Wyniki - https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/625

Rankingi - http://www.plj.pzj.pl/liga/ranking.html

 

Ekipa KJ Trachy Sośnicowice wygrała konkurs Drużynowego Pucharu Polski. Do trzeciego etapu, który w ten weekend rozgrywa się w KJK Szary Michałowice, przystąpiło aż dziewięć zespołów. Bezkonkurencyjny okazał się zespół KJ Trachy Sośnicowice. Najpierw bezbłędnie pojechały dwie młodziutkie amazonki: Katarzyna Gola na Kingston Hippica i Zuzanna Jarocka na doświadczonym Chito Blue. Jako trzecia wystartowała kapitan drużyny, Paulina Koza na Bijou Be. Nie zawiodła młodszych koleżanek i również pokonała konkurs bezbłędnie. Czwarty w zespole, Łukasz Koza, nie musiał już wjeżdżać na parkur. Taki wynik nie oznacza, że emocji nie było w dalszej części rywalizacji. Ostatnim bezbłędnym przejazdem, drugie miejsce dla Podkarpackiego Związku Jeździeckiego, zapewnił Sławomir Uchwat na koniu Q7. Trzecią pozycję (już po raz trzeci w tym sezonie) zajął Infernal Team. Dzisiejsze zwycięstwo pozwoliło awansować drużynie KJ Trachy Sośnicowice na ex aequo pierwsze miejsce, które zajmuje z nieobecnym w Michałowicach KJ Agro-Handel Śrem (po 17 pkt.). Trzecią ekipą jest KJ Infernal Team. Jutro w Michałowicach konkursy indywidualne PLJ w kategoriach: brązowej, srebrnej i złotej. Wysoki poziom konkursów dużej rundy (dziś wygrał Seweryn Murdzia na Ula Bajou-K) zapowiada zaciętą walkę w Grand Prix. Relacje będzie można oglądać w PLJ TV. Godziny podamy około 21:30.

Ranking DPP - http://www.plj.pzj.pl/liga/images/2019/Ranking_DPP_2019_po_3.pdf

Wyniki - https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/625/8119

 

W najbliższy weekend (17 – 19 05) w KJK Szary Michałowice w ZO2* PLJ i dodatkowych konkursach regionalnych wystartuje 154 jeźdźców i 256 koni. Wśród zgłoszonych są między innymi: Łukasz Koza, Paulina Koza (KJ Trachy), Sławomir Uchwat (JKS Pogórze), Mateusz Tyszko, Michał Tyszko (TKJ Garbówek), Artur Kufel (WKJ Lublin) i reprezentant gospodarzy Michał Ziębicki. Konkursy rozpoczynają się w piątek już o 7 rano i potrwają codziennie do zmroku. Najważniejsze wydarzenia to sobotni III etap Drużynowego Pucharu Polski i niedzielne konkursy PLJ w rundach brązowej, srebrnej i złotej (Grand Prix). Relację będzie można oglądać na stronie www.pzj.plj.pl. Tam też dostępne są programy, wyniki, regulaminy i rankingi Polskiej Ligi Jeździeckiej. Na zdjęciu ekipa KJ Trachy Sośnicowice, która wygrała DPP w Michałowicach w 2018 roku. Tym razem też wystartuje w bardzo silnym składzie.