SZYBKIE LINKI:

Najlepszy na świecie, najlepszy w Baborówku

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

27.05.2018

Dziś zakończył się Festiwal Jeździecki Baborówko, w ramach którego przez ostatnie cztery dni rozgrywane były międzynarodowe zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego na poziomie CIC3*, CIC2*, CIC1* oraz CICYH1* dla koni sześcioletnich.

 

W najtrudniejszym konkursie zawodów CIC3* o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza rywalizowała czołówka zawodników ze świata, którzy przyjechali do Baborówka walczyć o rekordową w historii polskiego WKKW oraz siódmą na świecie pod względem wysokości pulę nagród finansowych.

 

Brytyjczyk Oliver Townend (GBR) objął prowadzenie w konkursie CIC3* po próbie ujeżdżenia i nie oddał go aż do dzisiejszego dnia. Razem z Cillnabradden Evodziś pokonał trudny tor przeszkód bezbłędnie, zajmując w konkursie pierwsze miejsce. Zwycięzca otrzymał premię finansową w wysokości 100 000 PLN. Drugie miejsce zajął Andreas Dibowski (GER), który startował z koniem FRH Corrida. Miejsce trzecie objął Maxime Livio (FRA), który startował z koniem Pica d’Or.

 

W konkursie CIC2* - puchar Kuhn Maszyny Rolnicze po trzech próbach (ujeżdżeniu, próbie terenowej i skokach przez przeszkody) najlepszy był Mateusz Kiempa (POL). Zawodnik po wczorajszej próbie terenowej objął prowadzenie w rankingu z Libertiną i dziś w próbie skoków przez przeszkody zachował pozycję lidera. Miejsce drugie zajął Senne Vervaecke (BEL), który startował na koniu Jeno. Miejsce trzecie należy do pary Elmar Lesch (GER) i konia Rough Diamond.

 

W konkursie CICYH1* dla koni sześcioletnich zwyciężyła Stephanie Böhe (GER), która startowała na koniu Romance P. Drugie miejsce zajął Maxime Livio (FRA) z koniem Clotaire de Ferivel. Miejsce trzecie należy do Pauline Wieczorek (POL) i klaczy Czacza.

 

W Festiwalu Jeździeckim Baborówko wzięli udział najlepsi zawodnicy na świecie, m.in. zajmujący pierwsze miejsce w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI) Oliver Townend (GBR), zajmujący miejsce trzecie w rankingu FEI Tim Price (NZL) oraz wielu zawodników z pierwszej setki światowego rankingu oraz najlepszych polskich jeźdźców i amazonki.

 

Pełne wyniki dostępne są na: www.festiwal.baborowko.pl.

 

Więcej informacji na:

https://www.facebook.com/festiwal.baborowko/

https://www.instagram.com/eventing_baborowko/

https://www.youtube.com/channel/UCzfmxVHAbNS8XdcFRmYTV6g

 

Zawodnicy rywalizujący w Festiwalu Jeździeckim Baborówko, zmierzyli się z wymagającą trasą próby terenowej. Reprezentacja Polski zaprezentowała dobrą formę. Tylko dwie pary pokonały trudną trasę próby terenowej konkursu CIC3* o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko w normie czasu i bez błędów - Oliver Townend (GBR) na Cillnabradden Evo i Maxime Livio (FRA) na Pica d’Or.

Drugi dzień z rzędu lider światowego rankingu WKKW, Oliver Townend (GBR), pokazał znakomitą postawę, pokonując cross bezbłędnie i najszybciej spośród 39 par - w czasie 6.55 minut. To umocniło jeźdźca na pozycji lidera w tym najtrudniejszym konkursie zawodów. Przed próbą skoków przez przeszkody zawodnik ma 4,5 punktu przewagi do będącego na drugim miejscu Maxime Livio (FRA) na Opium De Verieres. Maxime Livio (FRA) może wczorajszy dzień zaliczyć do bardzo udanych. Po wczorajszej próbie ujeżdżenia w konkursie CIC3* Francuz był na czwartej pozycji z Opium De Verieres, na 20 z Pica d’Or oraz na 34 z Vitorio Du Montet. Po wymagającej próbie terenowej zawodnik uplasował się na drugiej pozycji z Opium De Verieres (zbierając 2,4 punku karnego za przekroczenie normy czasu), na pozycji czwartej - z Pica d’Or (pokonując cross bezbłędnie i w normie czasu) oraz na miejscu 18 z Vitorio Du Montet (zbierając 14,4 punktów karnych za przekroczenie normy czasu). Z dziewiątej na trzecią pozycję w konkursie CIC3* o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza przesunął się Andreas Dibowski (GER) na koniu FRH Corrida. Zawodnik pokonał cross bezbłędnie, zbierając jednak 1,6 punktu karnego za przekroczenie normy czasu. Z konkursu wyeliminowany został Tim Price (NZL), który zaliczył niegroźny upadek z konia Pats Jester w drugiej części próby terenowej.

W konkursie CIC2* - puchar Kuhn Maszyny Rolnicze na pozycję lidera wysunął się Mateusz Kiempa (POL) na Libertinie. Jadący jako ostatni spośród 59 zawodników Kiempa (POL) pokonał próbę terenową bezbłędnie i w normie czasu. Na drugie miejsce przesunął się Senne Vervaecke (BEL) z Jeno. Miejsce trzecie po próbie terenowej należy do Andreasa Dibowskiego (GER) na Belfast 35.

Wczoraj swoje rozstrzygnięcie miał konkurs CIC1* - o puchar Lotto. Pierwszego dnia pozycję lidera objął Yoshiaki Oiwa (JPN) z koniem Bart L JRA i nie oddał jej aż do dzisiaj. Drugie miejsce po próbie terenowej zajął Paweł Warszawski (POL) ze Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko, który startował w tym konkursie z koniem Frontiera. Na pozycji trzeciej uplasował się Mateusz Kiempa (POL) z koniem Ambrozio J.

W konkursie CICYH1* dla młodych koni sześcioletnich - puchar Stadniny Kunowo pierwsze miejsce przed próbą skoków przez przeszkody zajmuje Maxime Livio (FRA) z koniem Clotaire de Ferivel. Miejsce drugie zajmuje Stephanie Bohe (GER) z koniem Romance P. Miejsce trzecie należy do Pawła Warszawskiego (POL) i Hummera.

Niedzielna próba skoków będzie transmitowana live online (na stronie internetowej, na profilu Facebook i kanale Youtube zawodów).

O godz. 10.45 rozpocznie się konkurs CIC2* - puchar Kuhn Maszyny Rolnicze, a o godz. 14.00 - konkurs CIC3* o nagrodę mecenasa zawodów Romana Roszkiewicza.

Dzisiaj rano wszystkie konie poddane zostaną przeglądowi weterynaryjnemu po wczorajszej wyczerpującej próbie terenowej.

Test skoków przez przeszkody wyłoni zwycięzców, którzy podzielą się rekordową pulą nagród w historii polskiego WKKW.

Pełny program, listy i wyniki dostępne są na: www.festiwal.baborowko.pl.

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/festiwal.baborowko/ https://www.instagram.com/eventing_baborowko/ https://www.youtube.com/channel/UCzfmxVHAbNS8XdcFRmYTV6g