SZYBKIE LINKI:

Młodzieżowy Puchar Narodów FEI - udział Polski

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

08.04.2018

W związku z wpłynięciem w ostatnich dniach marca 2018 tegorocznego kalendarza prestiżowej FEI Youth Nations Cup Series, w dniu 7.04.2018 odbyło się w Lesznie spotkanie Zarządu, Trenerów i Rodziców zawodników niektórych kategorii młodzieżowych.

Zgodnie z przyjętą w dniu 6.04.2018 decyzją Zarządu o przystąpieniu do eliminacji rozgrywek Młodzieżowego Pucharu Narodów FEI w kategoriach dzieci i juniorów, stosowna deklaracja wysłana została do FEI.

Niestety zasoby kadrowe nie pozwalają na wystawienie drużyny w kategorii kuców oraz młodych jeźdźców. Nie mniej jednak w dwóch wspomnianych kategoriach wiekowych rodzice oraz trenerzy z entuzjazmem zdecydowali włączyć się do rozgrywek.

 

Zarząd przyjął na ten rok jasną politykę finansową dla realizacji zadań sportowych w skokach przez przeszkody. W porozumieniu z Trenerami ustalono, że wyjazd do Linz będzie dofinansowany dla szerokiego grona kadrowiczów i posłuży za wstępna selekcję do oceny formy koni i zawodników.

Starty w eliminacjach Pucharu Narodów obejmować będą pełne finansowanie - czyli opłaty za startowe, boks, transport oraz ryczałt i diety.

Dzięki startom w konkursach o Puchar Narodów, reprezentacyjne pary mogą być w optymalnych warunkach wyselekcjonowane i moga zdobyć doświadczenie w warunkach odpowiedzialności za wynik całej drużyny niezbędne do walki o jak najwyższe miejsce w drużynowej rywalizacji corocznej miedzynarodowej imprezy mistrzowskiej w kazdej kategorii wiekowej w skokach przez przeszkody.

W Młodzieżowym Pucharze Narodów FEI przewidywane są starty Reprezentacji Polski w konkursach o Pucharach Narodów rozgrywanych podczas następujących młodzieżowych CSIO:

Fontainebleau (FRA) 3-6 maja 2018

Lamprechtshausen (AUT) 18-21 maja 2018

Wierden (NED) 30 maja – 2 czerwca 2018

Hagen (GER) 12-17 czerwca 2018

Ciekocinko (POL) 28 sierpnia – 2 września 2018