SZYBKIE LINKI:

Wygrane Polaków na zagranicznych arenach jeździeckich w poprzednim tygodniu

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

25.04.2016

Wysoką formę sportową pokazali Reprezentanci Polski w ubiegłym tygodniu na zagranicznych arenach. Pierwsze miejsce Agnieszki Kiewrel w Grand Prix Dzieci i pierwsze miejsce Julii Jaglarz w Junior Grand Prix podczas Linzer Pferdefestival (GER). Dwa razy pierwsze miejsce Bartłomieja Kwiatka w zawodach powożeniowych w Kladrubach nad Labem (CZE).

LINZER PFERDEFESTIVAL | LINZ (GER) | 21-24 kwietnia 2016r.

Zwycięstwem Agnieszki Kiewrel na Trok K w Children Grand Prix zakończyły się zawody w kategorii Dzieci w ramach Linzer Pferdefestival w niemieckim Linz. Rywalizację w tym konkursie zdominowali młodzi Reprezentanci Polski - spośród ośmiu rywalizujących par aż sześć stanowili polscy zawodnicy.

Dużą konkurencję pokonała Julia Jaglarz w Junior Grand Prix, która z Winning Mood wyprzedziła dwadzieścia trzy pary, pokonując jako jedyna parkur bezbłędnie. Trzecie miejsce w tym konkursie zajęła także Reprezentantka Polski - Monika Grundkowska na Dhaha, a siódme - Kamila Rokita na Santiago 7.

W Grand Prix of Linz w kategorii seniorów z przeszkodami o wysokości 145cm wygrała reprezentantka Austrii - Marianne Schindele (AUT) . Najwyższą pozycję spośród Polaków zajęła Klara Kostrzewa na Quelf d'Or - miejsce dziesiąte.

Oprócz tych wyników w Grand Prix, Reprezentanci Polski zajmowali wysokie pozycje w innych konkursach, z czego w konkursie CSI2* nr 04 w ramach Silver Tour pierwsze miejsce zajął Krzysztof Ludwiczak z Poli Lolli L, pokonując 63 zawodników. Dziewiąte miejsce w tym konkursie zajął Michał Kaźmierczak z Helia van de Heihoek. W konkursie nr 18 w ramach Small Tour CSI1* zwyciężyła Paulina Koza i Conika Z. Przejeżdżając parkur na czysto w czasie 30,57 sek. amazonka pokonała 37 zawodników.

Wszystkie wyniki podczas Linzer Pferdefestiwal do pobrania: tutaj.

RUDOLF CUP | KLADRUBY NAD LABEM | 21-14 kwietnia 2016r.

Znakomicie spisali się Reprezentanci Polski w zawodach powożeniowych w czeskich Kladrubach nad Labem (CZE). Zwycięstwem zakończyła się rywalizacja Bartłomieja Kwiatka w dwócha kategoriach. W CAI2*-H1 (dla zaprzęgów jednokonnych) zwyciężył on z koniem Sonet, a w CAI3*-H1 (dla zaprzęgów jednokonnych) wygrał z koniem Bazyli.

Wysokie pozycje Polacy zajmowali także w innych kategoriach. W klasyfikacji końcowej CAI3*-H2 (dla zaprzęgów parokonnych) siódme miejsce zajął Rafał Wojtacha z Erosem i Respektem, a miejsce dziewiąte w tym konkursie - Szymon John z końmi Barbarossa, Eddi 91 i Regolio.

W zawodach CAI3*-H1, w których wygrał Bartłomiej Kwiatek, szóstą pozycję zajęła jego siostra - Weronika Kwiatek z Drabem, a dziesiąte i jedenaste - odpowiednio Marcin Kiljańczyk z Prymusem i Tomasz Kociemba z Meastroso Garba 11.

Wszystkie wyniki podczas Rudolf Cup do pobrania: tutaj.

W poprzednim tygodniu Reprezentanci Polski rywalizowali także podczas zawodów w skokach przez przeszkody i ujeżdżeniu w ramach HORSES & DREAMS w Hagen (GER) - wyniki do pobrania: tutaj, w skokach przez przeszkody w Eschweiler Jumping Festival 2016 (GER) - wyniki do pobrania: tutaj; w woltyżerce w CVI Ermelo (NED) - wyniki do pobrania: tutaj; w sportowych rajdach konnych w Nature Endurance Welcome 2016 (SVK) - wyniki do pobrania: tutaj.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom udanych startów!

Przejdź do galerii