SZYBKIE LINKI:

Polacy na 12 i 18 miejscu w Finale Pucharu Świata

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

05.04.2019

W tegorocznym Finale Pucharu Świata w Geteborgu po raz trzeci w tej imprezie zwyciężył Szwajcar Steve Guerdat (Alamo) – mistrz olimpijski z Londynu. Za pierwsze miejsce otrzymał nagrodę finansową w wysokości 172 500 euro.

Drugie miejsce wywalczył również zawodnik szwajcarski-aktualny wicemistrz świata Martin Fuchs (Clooney 51). Na najniższym stopniu podium stanął przedstawiciel gospodarzy – aktualny Mistrz Europy i aktualny wicemistrz olimpijski - Peder Fredricson (Catch Me Not S).

Wyniki 4/9 oraz 4/21 w dwunawrotowym finale Pucharu Świata dały ostatecznie Reprezentantom Polski w końcowej klasyfikacji odpowiednio 12 miejsce (Jarosław Skrzyczyński na Chacclana) i 18 miejsce (Wojciech Wojcianiec – Naccord Melloni).

Bardzo dobry występ Jarosława Skrzyczyńskiego w II Półfinale

Bezbłędny przejazd w przebiegu podstawowym i w rozgrywce przyniósł Jarosławowi Skrzyczyńskiemu 4 miejsce w II Półfinale. W sumie po II półfinale, a przed dwunawrotowym niedzielnym Finałem Mistrz Polski zajmuje 8 miejsce w klasyfikacji finałowych zmagań z 4 punktami karnymi na koncie.

Wojciech Wojcianiec powtórzył wynik z I Półfinału ( 2 zrzutki) i po II Pólfinale zajmuje 19 miejsce.

Dobre 12 miejsce Jarosława Skrzyczyńskiego po I Półfinale

Rozpoczęła się rywalizacja wyłonionych w eliminacjach 33 jeźdźców w tegorocznym Finale Pucharu Świata w Geteborgu.

Polskę reprezentują Jarosław Skrzyczyński i Wojciech Wojcianiec.

Mistrz Polski po pierwszym konkursie po bezbłędnym przejeździe zajmuje 12 miejsce.

Natomiast Wojciech Wojcianiec po dwóch błędach w parkurze plasuję się na 23 pozycji.

Udział polskich reprezentantów w finale Pucharu Świata został dofinasowany kwotą 17 200, 52 PLN ze środków publicznych przekazanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.