SZYBKIE LINKI:

Prestiż miasta i polskiego CSIO - brawo Sopot !

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

26.06.2018

W dniu dzisiejszym do biura PZJ wpłynęły od Komitetu Organizacyjnego  materiały prasowe związane z tegoroczną edycją CSIO w Sopocie, za które bardzo dziekujemy Pani Kamili Tworkowskiej. Z przyjemnościa publikujemy te materiały. Ilustrują one z jednej strony sukces sportowy polskich zawodników, a zdrugiej strony przynależny miastu i randze zawodów prestiż, a także organizację zawodów na najwyższym światowym poziomie. 

 

Puchar Narodów CSIO5* Sopot dla Belgii!

Puchar Narodów pierwszej europejskiej dywizji na zawodach CSIO5* Sopot zakończył się zwycięstwem drużyny Belgii.

W FEI Longines Jumping Nations Cup, który był jednocześnie kwalifikacją na tegoroczne mistrzostwa świata i przyszłoroczne mistrzostwa Europy wystartowało osiem ekip. Parkur ustawiony na poziomie 160 cm okazał się na tyle wymagający, że bezbłędnie obydwa nawroty pokonał tylko jeden zawodnik, Francuz Olivier Robert na koniu Eros.

Belgowie, w składzie Olivier Philippaerts na H&M Ikker, Pieter Devos na Claire Z, Jerome Guery na Garfield de Tiji des Templiers i Niels Bruynseels na Cas de Liberte z sumą 13 punktów okazali się dzisiaj najlepsi. • Przyjechaliśmy do Sopotu w jednym celu, by wygrać Puchar Narodów. Nasza ekipa składała się z samych doświadczonych zawodników i wszyscy staraliśmy się utrzymać prowadzenie do samego końca. Po wczorajszym, indywidualnym zwycięstwie dzisiaj udało się wygrać również w drużynie – powiedział Pieter Devos. • Jechałem w drużynie jako ostatni, więc presja by nie zepsuć wyniku była ogromna. Wiedziałem, że najlepiej jeśli w drugim nawrocie pojadę bezbłędnie, miałem też ten komfort, że mogłem pozwolić sobie na zrzutkę. Ostatecznie okazało się, że drużyna poradziła sobie wyśmienicie i nie musiałem wystartować. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało nam się wygrać – powiedział Niels Bruynseels. • Jestem po raz pierwszy w Sopocie i muszę powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczony tym, jak dobrze zorganizowane są te zawody. Moje konie czuły się tutaj bardzo dobrze, a drużynowe zwycięstwo jest prawdziwą wisienką na torcie – powiedział Olivier Philippaerts. • Muszę powiedzieć, że były to bardzo udane zawody. W Pucharze Narodów walka była wyrównana, a o punkty walczyły same mocne drużyny.

Świetnie poradzili sobie Belgowie, dla nich wielkie gratulacje wygranej. Zawody w ramach pierwszej dywizji w Sopocie były bardzo udane. To kolejny etap wprowadzania na zawody najwyższego poziomu dla organizatorów, który udał się świetnie – powiedział przedstawiciel FEI Blisko zwycięstwa była Francja, która miała 16 punktów karnych, a na trzecim miejscu konkurs ukończyła drużyna Stanów Zjednoczonych.

Wielki sukces odnieśli Polacy, którzy ex aequo ze Szwecją zajęli czwarte miejsce. Najlepiej poradził sobie najmłodszy w ekipie, Jan Bobik na Chacco Amicor, który w pierwszym nawrocie miał pięć punktów karnych, a w drugim jako jedyny pokonał parkur „na zero”. Jarosław Skrzyczyński na Calevo uzyskał wynik 5/1, Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni 4/9, a Krzysztof Ludwiczak na Nordwindzie 9/13.

Wyniki TUTAJ http://results.hippodata.de/2018/1493/docs/r_nc_sopot_final_r_user.pdf

Grand Prix zawodów CSI2* na poziomie 145 cm, będące Memoriałem Andrzeja Orłosia, o nagrodę Hipodromu Sopot, pod patronatem magazynu Esquire wygrał Andrius Petrovas (LTU) na koniu Caracas. Do rozgrywki zakwalifikowało się siedem par. Drugie miejsce zajął Marek Wacławik na Exit Remo, a trzecie Beniamin Tomaszewski na Duke.

Wyniki TUTAJ http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2018/1493/html/en/longinesti...

Konkurs o nagrodę Poczty Polskiej, pod patronatem tygodnika Wprost na poziomie 150 cm z dwoma jokerami wygrał Jarosław Skrzyczyński na ogierze Jerico. Drugie miejsce zajął Devin Ryan (USA) na koniu Cooper, a trzecie Mściwoj Kiecoń na klaczy Digisport Satisfaction.

Wyniki TUTAJ http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2018/1493/html/en/longinesti...

 

 

Longines Grand Prix CSIO5* dla Eckermanna!

 

Grand Prix o nagrodę Longines i Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wygrał reprezentant Szwecji, Henrik von Eckermann na 10-letnim wałachu Castello.

W drugim nawrocie konkursu 160 cm zaliczanego do światowego rankingu i będącego kwalifikacją do tegorocznych mistrzostw świata i przyszłorocznych mistrzostw Europy walczyło 17 par. Ku radości kibiców zgromadzonych na Hipodromie Sopot, było wśród nich dwóch Polaków, Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni i Jarosław Skrzyczyński na Chacclanie. Ostatecznie, podwójnie zerowe przejazdy zanotowało siedem par. Bezkonkurencyjny był Henrik von Eckermann, który na Castello przekroczył celowniki w czasie 45.86 sekundy.

– To nasze pierwsze, wspólne zawody z tym koniem, a już udało nam się wygrać. Rozgrywka była dla niego idealna, bo to koń który ma dużą foulę. W drugim nawrocie miałem dużo szczęścia. Castello musnął drugą i trzecią przeszkodę, jednak drągi zostały na swoim miejscu. Dzisiaj los się do mnie uśmiechnął. To mój pierwszy raz w Sopocie, a wygrana sprawia, że to miejsce zapamiętam szczególnie – powiedział Henrik von Eckermann.

Drugie miejsce zajęła Margie Goldstein-Engle (USA) na ogierze Royce z czasem 46.40, a trzecie reprezentant Polski, Jarosław Skrzyczyński na Chacclanie.

  • Parkur był wymagający, ale Chacclana poradziła sobie z nim wyśmienicie. Drugi nawrót był prawdziwym wyścigiem. Najważniejsza była jazda do przodu i to, by do końca wytrzymać tę presję. To pierwsze pięciogwiazdkowe Grand Prix Chacclany, a do zwycięstwa zabrakło niewiele, więc optymistycznie patrzę na nasze kolejne starty – powiedział Jarosław Skrzyczyński.

Na czwartym miejscu uplasował się Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni.

Wyniki TUTAJ

http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2018/1493/html/en/longinestiming/resultlist_07.html

Polskim zwycięstwem zakończył się konkurs 140 cm o nagrodę Grupy Adamus, pod patronatem Wirtualnej Polski w ramach CSIO5*. Najlepszym zawodnikiem okazał się Adam Grzegorzewski na Torpedo des Forets, uzyskując czas 34.25 sekundy.

Bezbłędnie obydwie fazy pokonało 12 spośród 42 startujących. Na drugim miejscu uplasował się Paolo Paini z Włoch, który startował na klaczy Clodia CSG. Trzecie miejsce zajął Francus, Thierry Rozier na koniu Star.

Wyniki TUTAJ

http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2018/1493/html/en/longinestiming/resultlist_06.html

Konkurs 135 cm o nagrodę firmy Wechta rozgrywany w ramach zawodów CSI2* po raz kolejny należał do reprezentanta Polski. Tym razem wygrał go Grzegorz Psiuk, który wystartował na klaczy Kouchette ter Goes Z. Drugie miejsce zajęła Nawojka Kiecoń na Charyźmie W, a trzecie Andrius Petrovas (LTU) na wałachu Caracas.

Wyniki – http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2018/1493/html/en/longinestiming/resultlist_05.html

 

 

Najważniejszy konkurs sobotnich zmagań LOTTO CSIO5* w Sopocie, będący Memoriałem Rotmistrza Witolda Pileckiego wygrał Pieter Devos na koniu Haloubet Hitchcock.

 

O nagrodę partnera tytularnego całych zawodów, LOTTO, oraz łączną pulę nagród 100 000PLN walczyło 28 par. 

Parkur podstawowy o wysokości 160 cm pokonało bez punktów karnych 11 z nich. Do rozgrywki dostały się także dwie pary z Polski: Wojciech Wojcianiec na Chintablue i Michał Kaźmierczak na Stakorado. Niestety oni zaliczyli po jednej zrzutce i zajęli kolejno ósme i dziesiąte miejsce. Górą byli Belgowie, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca. Pieter Devos zarówno w parkurze podstawowym, jak i w rozgrywce miał najszybszy czas. Dzięki zwycięstwu zdobył 50 punktów do światowego rankingu.

  • To bardzo szybki koń i jak tylko mam okazję być w rozgrywce, to mogę nim powalczyć o zwycięstwo. Już pierwszego dnia zawodów w Sopocie miałem najlepszy czas, jednak przydarzyła się jedna zrzutka. Dzisiaj wszystko poszło po naszej myśli i udało nam się wygrać. Parkur był wymagający, gospodarz toru świetnie wyselekcjonował zawodników do rozgrywki. Przed nami Puchar Narodów, w którym moim celem jest zaliczyć double clear. Przyjechaliśmy tutaj mocnym składem i mamy nadzieję osiągnąć jak najlepszy rezultat - powiedział Pieter Devos.

 

Drugie miejsce zajęła Gudrun Patteet na Sea Coast Pebbles Z, a trzecie Jerome Guery na wałachu Celvin. Tym samym Belgowie potwierdzili, że są w świetnej formie i w niedzielnym Pucharze Narodów będą walczyć o najwyższe miejsce na podium.

 

Wyniki TUTAJ

http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2018/1493/html/en/longinestiming/resultlist_10.html 

 

Zaliczany do światowego rankingu konkurs szybkości o nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, pod patronatem Magazynu Viva, na poziomie 145 cm wygrał reprezentant Włoch, Emanuele Gaudiano na klaczy Carlotta. Na drugim miejscu uplasował się Olivier Robert z Francji na Cache VA, a na trzecim Margie Goldstein-Engle (USA) na wałachu Dicas. 

 

Wyniki TUTAJ

http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2018/1493/html/en/longinestiming/resultlist_11.html 

 

Jessica Springsteen (USA) na koniu RMF Tinkerbell wygrała konkurs na poziomie 150 cm o nagrodę Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego, pod patronatem portalu Trójmiasto.pl. Drugi był Gerardo Menendez (ESP) na Costello DC, a trzecie miejsce zajęła Gudrun Patteet z Belgii, na klaczy Sea Coast Coco Berlini. Warto podkreślić, że bezbłędny przejazd zanotowało dwóch Polaków, Mściwoj Kiecoń na Cedricku (miejsce czwarte) i Andrzej Opłatek na El Campie (miejsce szóste). 

 

Wyniki TUTAJ

http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2018/1493/html/en/longinestiming/resultlist_09.html 

 

Konkurs w ramach CSI2*, z dwoma jokerami na poziomie 140 cm o nagrodę firmy Torpol, pod patronatem Magazynu Manager wygrała Piia Pantsu Jonsson z Finlandii na klaczy Fanessa. Drugi wynik, z maksymalną liczbą punktów uzyskała reprezentantka Polski, Paulina Koza na Bijou BE. Trzecie miejsce zajął Marek Wacławik na wałachu Dyllano.

 

Wyniki TUTAJ

http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2018/1493/html/en/longinestiming/resultlist_08.html