SZYBKIE LINKI:

Nowy Program Sportowy

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

19.06.2018

Program Talent – Polskie konie dla utalentowanych jeźdźców.

Dzięki owocnej współpracy Zarządu PZJ oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki i Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, możemy z przyjemnością przedstawić państwu nowatorski „Program Talent”.W ramach trójstronnego porozumienia do zawodników wszystkich konkurencji trafić na początek 20 najlepiej wyselekcjonowanych koni pochodzących ze stadnin państwowych.

Program ma dwa główne cele – wsparcie polskiego jeździectwa i wypracowanie wyniku sportowego z nastawieniem na cel główny – Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024, a także promocję i zacieśnienie współpracy z polską hodowlą.

Program ma być realizowany dwutorowo. Po pierwsze powołana zostanie komisja, która zapozna się z ofertą złożoną przez Stadniny – wskaże najlepsze konie z określeniem ich optymalnego wykorzystania w konkretnych konkurencjach. Ma to nastąpić już na początku lipca 2018. Następnie ogłoszony będzie konkurs dla zawodników zainteresowanych przystąpieniem do Programu.

Jak wiedzą wszyscy zawodnicy, wsparcie w postaci otrzymania dobrego konia to duża pomoc, ale nadal do sukcesu daleka droga. W ramach projektu realizowana ma być specjalna droga promocyjna dla koni z Programu – pomoc finansowa dotycząca ich ubezpieczenia, utrzymania, startów, a przede wszystkim w przyszłości uczestnictwa w prestiżowych imprezach jeździeckich.

Porozumienie w obszarze przekazania koni zostało już uzgodnione z MSiT i KOWR, aktualnie trwają rozmowy w kwestii uszczegółowienia warunków dalszego wsparcia finansowego.

Mamy ogromną nadzieję, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu, zyska polski sport i nasi zawodnicy, a także zasłynie rodzima hodowla.