SZYBKIE LINKI:

CVI Frenstat

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

11.06.2018

W miniony weekend, w czeskim Frenstat pod Radhostem odbyły się zawody międzynarodowe w woltyżerce sportowej, w których wzięło udział sześciu zawodników z Polski.

Zawody były dla Członków Kadry Narodowej także startami kontrolnymi i kwalifikacyjnymi do Imprez Głównych – zarówno w kategoriach juniorskich, jak i seniorskich.

W Seniorach - najwyższym konkursie indywidualnym CVI3*, Polskę reprezentowała Aleksandra Mazińska na hanowerskim ogierze Azarro, którego lonżował Pan Jan Ratajczak. Zawodniczka ukończyła konkurs na drugim miejscu uzyskując notę 6.395.

W konkursie Juniorów 2* (CVIJ2*) wzięły udział trzy zawodniczki KN Juniorów :

Antonina Szanecka na koniu Prince-W wraz z lonżującą Alicją Borowską, która ukończyła konkurs z wynikiem 5.886; Marcelina Mazińska z koniem Azarro i lonżującym Janem Ratajczakiem z notą końcową 5.943 oraz Zuzanna Bogdańska, także z Panem Ratajczakiem i Azarro,  która uzyskała wynik 6.368 z pierwszej rundy oraz 6.452 z rundy finałowej – plasując się tym samym na najwyższym miejscu wśród polskich zawodników startujących w tej kategorii.

Konkurs Juniorów 1* (CVIJ1*) zwyciężyła zawodniczka Zofia Mikołajczak, również z Panem Ratajczakiem i koniem Azarro kończąc z notą 6.685 i uzyskując tym samym kwalifikację do kategorii Juniorów 2*.

W kategorii dzieci - od 12 do 14 r.ż. (CVICh1*) Polskę reprezentowała dwunastoletnia Roksana Naumiuk. Razem z koniem Azarro i lonżującym Janem Ratajczakiem, zawodniczka uplasowała się z wynikiem końcowym 5.981 na 2 miejscu! Były to dla zawodniczki pierwsze zawody tej rangi – serdecznie gratulujemy wyniku!

Zawody we Frenstat były ostatnim startem kontrolnym dla Seniorów. Juniorzy o kwalifikację do Mistrzostw Europy w węgierskim Kaposvar ubiegać będą się jeszcze na kolejnych zawodach międzynarodowych w Pezinoku na Słowacji. Relacja z zawodów już niebawem.