SZYBKIE LINKI:

Pierwszy etap Polskiej Ligi Jeździeckiej w Bogusławicach wygrała Adrianna Ostrowska.

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

06.05.2018

Konkurs Grand Prix w Bogusławicach, czyli pierwszy etap Polskiej Ligi Jeździeckiej kategorii złotej 145 cm stał na wysokim poziomie. Po trudny parkurze podstawowym, do rozgrywki dostało się sześć par, które stoczyło zacięty bój o zwycięstwo. Wygrała jadąca z numerem ostatnim, Adrianna Ostrowska na klaczy Elbero H. - Pierwszego dnia moje konie skakały średnio. Chyba bały się nowych przeszkód postawionych na naszym hipodromie. Jan Vinckier, z którym czasami trenuję, powiedział mi przez telefon, że nie mogę się przejmować tym co było, tylko muszę skupić się na tym, by w Grand Prix pojechać jak najlepiej. Bardzo się cieszę, że udało się dziś wygrać, na szczęście los się odwrócił - powiedziała Adrianna Ostrowska, która już po raz drugi w swojej karierze (wcześniej w 2012 roku) wygrała Memoriał Barbary i Andrzeja Osadzińskich.

Drugie miejsce zajął Andrzej Głoskowski na Bachelor Lad, a trzecie Dajana Pawlicka na Bebeto. Dajana na 6-letnim Cappuccino, po równie pasjonującej rozgrywce, wygrała kategorię srebrną (135 cm). W kategorii brązowej (120 cm) najlepszy okazał się Antonii Szmytka na Eos D’Hoyo. 

Zawody w Bogusławicach były perfekcyjnie przygotowane, a do tego organizatorzy jak zawsze wykazali się niebywałą gościnnością. Główne konkursy oglądał komplet publiczności. Mnie dodatkowo cieszy bardzo dobra frekwencja w Drużynowym Pucharze Polski. Siedem startujących ekip pokazało, że tego typu rozgrywki są potrzebne. Do tego widać było, że kibice bardzo emocjonują się rywalizacją drużynową - powiedział Jan Ludwiczak, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego PLJ. Przypomnijmy, że w sobotę wieczorem wygrał zespół Warszawsko-Mazowieckiego Związku Jeździeckiego.

Kolejny, drugi etap PLJ rozpocznie się już w najbliższy piątek w Michałowicach koło Krakowa. Wystartuje w nim rekordowa liczba ponad 250 par. 

Wyniki - TUTAJ  

Do pierwszego etapu konkursu drużynowego w ramach Polskiej Ligi Jeździeckiej w Bogusławicach przystąpiła rekordowa liczba siedmiu ekip. Rywalizacja była bardzo zacięta. Zerowy wynik uzyskali zawodnicy Warszawsko-Mazowieckiego Klubu Jeździeckiego, oraz KJ Infernal Team. Zgodnie z przepisami, szefowie ekip do rozgrywki wystawili po jednym zawodniku. W niej po fantastycznym, ryzykownym, ale jednocześnie przemyślanym przejeździe, zwycięstwo dla WM ZJ wywalczył Jakub Kubiak na Quilibet. Warto przypomnieć, że jego tata Bogdan oraz stryj Grzegorz to jeźdźcy, którzy z polską ekipą wygrywali konkursy o Puchar Narodów. W zwycięskiej ekipie byli także Maria Kozina na koniu Clayton, Alicja Komorowska na Tenor i Stanisław Przedpełski na Daylight Whitney V.

Drugie miejsce, też zero punktów karnych w rozgrywce, ale z nieco gorszym czasem Niny Milczarek zajął Klub Infernal Team, założony przez Andrzeja Głoskowskiego. Trzecie miejsce z wynikiem 4 pkt. zajął klub Agro-Handel Śrem.

 

W rundzie złotej parkur ustawiony był na poziomie 140 cm. Dwie fazy bezbłędnie pokonały trzy pary. Najlepszy wynik uzyskał Andrzej Głoskowski, który dosiadał konia Bachelor Lad i przekroczył celowniki prawie o dwie sekundy szybciej od kolejnego, Dawida Skiby. Reprezentant Agro-Handlu startował w tym konkursie na wałachu Avocado L. Trzeci wynik uzyskał Sebastian Bąk na Camille De Diamant.

 

Wyniki TUTAJ

https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/541/6928 

 

Jutro w Bogusławicach konkursy indywidualne PLJ o godzinach:  10 (brązowa), 12 (srebrna) i 14 ( złota - Grand Prix). Przypomnijmy, że te rozgrywki będzie można oglądać na żywo na stronie http://www.plj.pzj.pl/  

Fot. Asia Bręklewicz - tylkoskoki.pl

 

 

Do zawodów, które w ten weekend (4-6 maja) odbędą się na hipodromie Stada Ogierów w Bogusławicach zgłoszonych zostało 118 jeźdźców i blisko 200 koni. Wśród nich są między innymi: Andrzej Głoskowski, Dajana Pawlicka, Dawid Skiba z KJ Agro-Handel Śrem, Małgorzata Koszucka z KJ Wechta Rosnówko, Adrianna Ostrowska z Napoleońskiej Zagrody, Weronika Wilska SKJ Sopot, Andrei Shalohin KJ Zbyszko i Stanisław Przedpełski w WKJ Warszawa.

Ramowy program zawodów

Piątek 4 maja

7.00 – konkursy regionalne (od LL do P)

Od 14.00 do 19.30 – konkursy zawodów ogólnopolskich

Sobota 5 maja

7.30 – konkursy regionalne (od LL do P)

Od 14.00 do 19.30 – konkursy zawodów ogólnopolskich w tym: ok. 18. Konkurs Drużynowego Pucharu Polski i około 19.00 – konkurs 6 barier.

Niedziela 6 maja

8.00 – finały młodych koni

ok. 10.00 – I etap PLJ rundy brązowej (125 cm)

ok. 12.00 – I etap PLJ rundy srebrnej (135 cm)

14.00 – I etap PLJ rundy złotej (145 cm) – Grand Prix Memoriał Barbary i Andrzeja Osadzińskich.

Ok. 15.30 – konkursy regionalne (od LL do P)

Niedzielne konkursy PLJ będzie można oglądać w PLJ TV na stronie www.plj.pzj.pl.

Tam też znajdziecie więcej informacji o zasadach PLJ, wyniki i rankingi.

Przypominamy, że rozgrywki Polskiej Ligi Jeździeckiej 2018 składają się z 8 etapów w tym finału, który odbędzie się na hipodromie KJ Agro-Handel w Olszy w dniach 14-16 września.

Zawodnicy w trzech kategoriach indywidualnych i Drużynowym Pucharze Polski walczą o nagrody końcowe o łącznej puli 160 000 PLN, w tym dwa samochody osobowe.

Zwycięzca kategorii złotej dostanie Volkswagena Up, a zwycięzca kategorii srebrnej Suzuki Celerio.

Każde z tych aut warte jest około 40 000 PLN.

Szymon Tarant – dyrektor sportowy Polskiej Ligi Jeździeckiej 

Organizatorem rozgrywek PLJ 2018 na zlecenie Polskiego Związku Jeździeckiego jest KJ Agro-Handel Śrem