SZYBKIE LINKI:

Sportowe Plany Główne 2018 - Realizacja

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

01.04.2018

Rozpoczęły się przygotowania do Imprez Głównych Sezonu wyznaczonych przez Sportowe Plany Główne - 2018.

W ostatni weekend w pierwszych międzynarodowych startach Sportowego Planu Głównego wzięły udział następujące reprezentacyjne pary: Paweł Spisak – Banderas (WKKW) Krzysztof Ludwiczak – Stakkatan, Krzysztof Ludwiczak – Stalando II, Andrzej Opłatek – El Camp (Skoki Przez Przeszkody - CSI 3* Arezzo), Jan Bobik – Chacco Amicor i Jan Bobik – Farmer (Skoki przez przeszkody – CSI3* Bonheiden).

W CIC3* Pratoni del Vivaro reprezentacyjna para Paweł Spisak – Banderas zajęła II miejsce. Zwyciężył w ostatnim czasie zawodnik numer jeden na świecie tej dyscypliny - Michael Jung. Para Paweł Spisak - Banderas ma w tym roku za sobą w sumie już 29 dni zgrupowań właśnie z Michaelem Jungiem.

Zarówno wcześniejsze zgrupowania (Horb i Warendorf) jak i start w Pratoni del Vivaro są ujęte w Sportowym Planie Głównym – 2018 dyscypliny WKKW. Zaplanowana i zatwierdzona przez PZJ kwota dofinansowania dla tych akcji wyniosła w sumie 18 967,16 PLN.

Polski Związek Jeździecki wystąpi do Ministerstwa Sportu i Turystyki o refundacje tego dofinasowania w ramach tegorocznej umowy dotacyjnej.

 

W rozegranym podczas CSI3* Arezzo Finale Srebrnej Rundy (145 cm) para Krzysztof Ludwiczak – Stakkatan zanotowała wynik bezbłędny zarówno w przebiegu podstawowym jak i w rozgrywce (IV miejsce). W sobotnim konkursie 150 cm reprezentacyjna para Krzysztof Ludwiczak - Stallando II uzyskała rezultat 4 punkty karne w przebiegu podstawowym, natomiast kolejna nasza reprezentacyjna para Andrzej Opłatek-El Camp w konkursie Grand Prix (150 cm) ukończyła przebieg podstawowy z wynikiem 4 punkty karne.

W Belgii (CSI3* Bonheiden) reprezentacyjna para Jan Bobik- Chacco Amicor w Grand Prix (150 cm) przebieg podstawowy ukończyła z wynikiem 1 punkt karny za przekroczenie normy czasu. W sobotnim konkursie CSI3* (145 cm) reprezentacyjna para Jan Bobik – Farmer uzyskała rezultat w przebiegu podstawowym – 8 punktów karnych.

Starty par Krzysztof Ludwiczak – Stakkatan, Krzysztof Ludwiczak – Stalando II, Jan Bobik – Chacco Amicor i Jan Bobik – Farmer w wyżej wymienionych akcjach są ujęte w Sportowym Planie Głównym – 2018 tej dyscypliny. Zaplanowana zatwierdzona przez PZJ kwota dofinansowania dla powyżej wymienionych par w ich ubiegłotygodniowym starcie wyniosła w sumie 9 038,60 PLN.

Polski Związek Jeździecki wystąpi do Ministerstwa Sportu i Turystyki o refundacje tego dofinasowania w ramach tegorocznej umowy dotacyjnej.