SZYBKIE LINKI:

Więcej i wyżej w Pucharze Polski WKKW

Użyj klawiszy ← → by przeglądać treści

07.03.2018

Zmiany w regulaminie Pucharu Polski WKKW 2018 oraz większa niż w poprzednich latach liczba eliminacji to dowód na to, że polskie WKKW systematycznie się rozwija.

W tym roku organizatorzy postawili przed zawodnikami jeszcze wyższą poprzeczkę.

Regulamin Pucharu Polski WKKW 2018 wprowadza cztery najważniejsze zmiany w tegorocznych rozgrywkach.

Pierwsza z nich odnosi się do zwiększającego się zainteresowania Pucharem Polski WKKW i rosnącej liczby zawodników. Spowodowało to wprowadzenie osobnej kategorii wiekowej, w której rywalizować będą Młodzi Jeźdźcy (w poprzednich latach startowali oni wspólnie z Seniorami). Zawodnicy będą rywalizować w ciągu całego sezonu w sześciu kategoriach wiekowych:

a) Amatorzy – zawodnicy w wieku powyżej 18 lat, którzy przed pierwszą eliminacją Pucharu Polski WKKW nie została nadana II klasa sportowa WKKW lub wyższa i nie wystartowali w trakcie sezonu w konkursie wyższym niż CNC P,

b) Młodzicy (duże konie i kuce) – zawodnicy w wieku 11-13 lat,

c) Juniorzy Młodsi (duże konie i kuce) – zawodnicy w wieku 14-15 lat,

d) Juniorzy – zawodnicy w wieku 16-18 lat,

e) Młodzi Jeźdźcy – zawodnicy w wieku 19-21 lat,

f) Seniorzy – zawodnicy od 22 lat.

Po raz kolejny wyniki zawodników jednego klubu będą zaliczać się do klasyfikacji klubowej. Liczone będą tu cztery najlepsze wyniki punktowe zawodników jednego klubu z klasyfikacji końcowej indywidualnej Pucharu Polski WKKW spośród wszystkich kategorii wiekowych. W klasyfikacji klubowej będą pod uwagę brane kluby, reprezentowane przez zawodników minimum dwóch różnych kategorii wiekowych.

 

Drugą zmianą w tegorocznym regulaminie Pucharu Polski WKKW jest podwyższenie poziomu konkursów, w jakich zawodnicy będą zbierać punkty do rankingu w kategoriach Seniorów (konkursy 2* i 3*), Juniorów (konkursy P, 1* i 2*) i Juniorów Młodszych (konkursy L, P i 1*).

Wyższy niż w poprzednich latach poziom trudności w Pucharze Polski WKKW odnosi się także do większej liczby wyników, które będą brane pod uwagę do klasyfikacji końcowej.

W edycji 2018 zawodnikom będą się liczyć cztery - a nie trzy - najlepsze wyniki uzyskane na zawodach eliminacyjnych w czasie całego cyklu oraz wynik konkursu finałowego.

Przed trudniejszym zadaniem będą dodatkowo postawieni Seniorzy. W Finale Pucharu Polski WKKW Seniorów będą oni rywalizować w konkursie na poziomie trzech gwiazdek - CIC3*.

W terminarzu Pucharu Polski WKKW 2018 znalazło się aż 16 eliminacji, choć w części z nich punkty będą mogli zdobywać zawodnicy tylko z niższych kategorii wiekowych.

W cyklu rozgrywek w ramach Pucharu Polski WKKW 2018 znalazły się ośrodki jeździeckie w: Strzegomiu, Bogusławicach, Sopocie, Racocie, Baborówku, Facimiechu, Kwiekach, Walewicach i Mosznej.

Puchar Polski WKKW 2018 rozpoczną zawody w Strzegomiu w dniach 6-8 kwietnia.

Finał rozegrany zostanie podczas zawodów Baborówko Horse Sale Show, rozgrywanych w Baborówku w dniach 28-30 września.

Organizatorem Pucharu Polski WKKW 2018 we współpracy z Polskim Związkiem Jeździeckim jest Stowarzyszenie Jeździeckie Baborówko.

Więcej informacji na: www.ppwkkw.pl

>>> link do Kalendarza PP WKKW - 2018